Najčastejšie otázky - FAQ

O aplikácii a poistení všeobecne

Ako sú zabezpečené moje osobné údaje, ktoré zadávam do aplikácie?

Najčastejšie otázky o povinnom zmluvnom poistení

Poistné za PZP chcem platiť v polročných resp. štvrťročných splátkach, je to možné? Môžem uzavrieť povinné zmluvné poistenie aj od neskoršieho dátumu? Kedy mi príde poistná zmluva a ďalšie dokumenty? Prečo medzi dokumentami, ktoré som dostal/a po vytvorení návrhu PZP, nie je aj Zelená karta? Dobrý deň, mám takovou priležitosť, prijel jsem svým autem z beloruska, a ted vypsela mne zelena karta na auto. Chtel bych jsem uzavrit u vas pojisteni na auto asi na 1 mesic. Auto je registrovano v zahranici v Belorusku. Muzu pojistit u vas? Otázka: Po dlhom čase som si spojazdnil malý motocykel, moped Babeta 207/500 (obsah 49ccm, rýchlosť do 40km, výkon cca 1,5kW). Moja otázka je : či musí byť na toto neregistrovane motorové vozidlo uzatvorené PZP , jeho cenu a možné úľavy t.j. dľžka poistenia a vek vodiča. Odpovede prosím zdôvodniť platným predpisom. Chcem sa opýtať, ak som ZŤP, ktorá poisťovňa ponúka zľavu a akú? Počula som, že Kooperativa dáva zľavu 50%, znamená to, žeby som platila ročnú poistku 58,50€? ak vychádza poistné 117€, podľa týchto výpočtov? Otázka: Prečo mam sumu pri pokračovani pzp vyššie ako uvadzate pri vyolneni vašho dotaznika?

Najčastejšie otázky o cestovnom poistení

Uzatvoril som krátkodobé poistenie na dovolenku. Ako si vytlačím zmluvu? Sú k tomu aj nejaké asistenčné kartičky? Dá sa platiť poistná suma aj interbankingom? Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak chcem uzatvorit poistenie na dovolenku povedzme od 27.juna, cesta piatok nadránom o 2hej, od ktorého dátumu treba počítať dni poistenia? Kedy sa treba dať poistiť, deň pred odchodom? Stihne sa to vybaviť online? Dobry deň chcela by som sa informovat na storno zájazdu kedy môžem stornovať zájazd letecky ktorý mám zaplatený a ochorie mi dieťa pred odletom aký typ ochorenia je u vás vážne ochorenie? Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či na základe cestovného poistenia mi bude vydaná aj nejaká karta, ktorou sa budem môcť v USA preukázať. Rád by som sa informoval o možnostiach poistenia pre potápanie s dýchacím prístrojom (s inštruktorom). Je toto zahrnuté v bežnom cestovnom poistení? Momentálne žijem na Kanárskych ostrovoch a plánujem sa potápať. Dobrý deň, moja otázka sa týka Cestovného poistenia - zodpovenosť za škody.Pri prenajatí auta spoločnosť v prípade poškodenia auta požaduje zaplatenie určitej náhrady (v podstate ich spoluúčasti ich poistky). Vzťahuje sa aj na to cestovné poistenie?

Platenie

Ako môžem zaplatiť poistné?

Technické problémy

Nemôžem otvoriť PDF dokument, ktorý som dostal k poisteniu. Čo mám robiť?

O aplikácii a poistení všeobecne


Ako sú zabezpečené moje osobné údaje, ktoré zadávam do aplikácie?

Komunikácia s aplikáciou prebieha prostredníctvom protokolu HTTPS, aplikácia má má bezpečnostný certifikát a používa štandardné metódy ochrany a šifrovania dát. Pre podrobnosti o ochrane a spracovaní osobných údajov, ktoré uvádzate pri používaní aplikácie, čítajte text Ochrana osobných údajov.


PZP


Poistné za PZP chcem platiť v polročných resp. štvrťročných splátkach, je to možné?

Áno je to možné. Spôsob platby si môžete zvoliť v druhom kroku formulára PZP - porovnanie cien. Spôsob platby nie je možné zmeniť dodatočne, ak sa rozhodnete pre iný spôsob platby, je potrebné prejsť procesom uzatváranie poistenie odznova.

Môžem uzavrieť povinné zmluvné poistenie aj od neskoršieho dátumu?

Áno, v tomto prípade je potrebné v prvom kroku formulára pre povinné zmluvné poistenie zašktrnúť možnosť "Požadovaný začiatok poistenia" na "Neskorší začiatok poistenia" a vpísať želaný začiatok poistenia. Dodatočná zmena začiatku poistenia nie je možná.

Kedy mi príde poistná zmluva a ďalšie dokumenty?

Originálne dokumenty (poistná zmluva, biela a zelená karta, ..) Vám posiela priamo poisťovna. Zvyčajne obdržíte dokumenty do niekoľkých pracovných dní od pripísaní platby poistného na účet poisťovne. V niektorých prípadoch to však môže trvať aj 2-3 týždne. Ak Vám viac ako tri týždne neprídu dokumenty poštou na Vami určenú adresu, kontaktujte našu infolinku 0948 117 707 alebo nám napíšte na info@poistenie.sk. Prípadne si môžete overiť stav vybavenia poistnej zmluvy priamo v poisťovni, v ktorej ste uzatvárali poistenie.

Prečo medzi dokumentami, ktoré som dostal/a po vytvorení návrhu PZP, nie je aj Zelená karta?

Zelenú kartu nevydávame v rámci online poistenia, dostanete ju až poštou od poisťovne spoločne s ostatnými dokumentami. Na požiadanie Vám ju však môžeme urýchlene poslať poštou (napr. cestujete do zahraničia a Zelená karta by Vám už pravdepodobne nestihla prísť), v tomto prípade prosíme, aby ste kontaktovali našu infolinku.

Otázka: Dobrý deň, mám takovou priležitosť, prijel jsem svým autem z beloruska, a ted vypsela mne zelena karta na auto. Chtel bych jsem uzavrit u vas pojisteni na auto asi na 1 mesic. Auto je registrovano v zahranici v Belorusku. Muzu pojistit u vas?

Odpoveď: Bohužiaľ, nemôžeme uzatvárať poistenie motorového vozidla so zahraničným evidenčným číslom vozidla. Máte 2 možnosti: buď si uzavriete poistenie v Bielorusku alebo sa obráťte na Slovenskú kanceláriu poistiteľov, www.skp.sk. Ďalšia možnosť - za predpokladu, že plánujete vozidlo registrovať na Slovensku, môžeme ho poistiť, poistka je v tomto prípade povinná.

Otázka: Po dlhom čase som si spojazdnil malý motocykel, moped Babeta 207/500 (obsah 49ccm, rýchlosť do 40km, výkon cca 1,5kW). Moja otázka je : či musí byť na toto neregistrovane motorové vozidlo uzatvorené PZP , jeho cenu a možné úľavy t.j. dľžka poistenia a vek vodiča. Odpovede prosím zdôvodniť platným predpisom.

Odpoveď: Podľa § 3 Zákona o PZP motorových vozidiel máte povinnosť uzavrieť poistenie, pozrite http://www.poistenie.sk/zakon-o-povinno ... l#Povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu, bez ohľadu na to, či vozidlo má alebo nemá technický preukaz alebo evidenčné číslo. Povinnosť sa vzťahuje na každého vlastníka motorového vozidla.

Otázka: Chcem sa opýtať, ak som ZŤP, ktorá poisťovňa ponúka zľavu a akú? Počula som, že Kooperativa dáva zľavu 50%, znamená to, žeby som platila ročnú poistku 58,50€? ak vychádza poistné 117€, podľa týchto výpočtov?

Odpoveď: KOOPERATIVA skutočne priznáva zľavu za ZŤP, ale presný výpočet vieme urobiť na základe preukazu ZŤP a osvedčenia o evidencii vozidla (technický preukaz), tieto dokumenty spolu s telefónnym číslom nám pošlite na online@poistenie.sk a my vám všetko vypočítame. Dajte pozor na to, že súčasné poistenie je potrebné vypovedať najneskôr 6 týždňov pred koncom poistného obdobia, presný návod je na http://www.poistenie.sk/vypoved-povinneho-zmluvneho-poistenia-zodpovednosti-vozidla-dalsie-sposoby-zrusenia-pzp

Otázka: Prečo mam sumu pri pokračovani pzp vyššie ako uvadzate pri vyolneni vašho dotaznika?

Odpoveď: Pri pokračovaní poistenia sa zvykne poistné pri PZP navýšiť. Poisťovne totiž dávajú vstupný bonus pre nového klienta, preto ste mali prvý rok lacnejšiu poistku. Máte teda dve možnosti:

  1. Akceptovať cenu a pokračovať v poistení
  2. Vypovedať poistenie a uzatvoriť si nové v inej poisťovni za nižšiu sumu. Bližšie info nájdete v tomto článku - http://www.poistenie.sk/pzp-osial-alebo-ako-zmenit-poistku

 


Cestovné poistenie


Otázka: Uzatvoril som krátkodobé poistenie na dovolenku. Ako si vytlačím zmluvu? Sú k tomu aj nejaké asistenčné kartičky? Dá sa platiť poistná suma aj interbankingom?

Odpoveď: Všetky dokumenty máte ihneď k dispozícii na obrazovke a súčasne ich dostávate do Vašej e-mailovej schránky. Poistné je možné zaplatiť a odporúčame ho zaplatiť online internetbankingom alebo platobnou kartou.

Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak chcem uzatvorit poistenie na dovolenku povedzme od 27.juna, cesta piatok nadránom o 2hej, od ktorého dátumu treba počítať dni poistenia? Kedy sa treba dať poistiť, deň pred odchodom? Stihne sa to vybaviť online?

Odpoveď: Pri cestovnom poistení je začiatok poistenia dátum prekročenia hraníc zo Slovenska a koniec poistenia deň prekročenia hraníc späť na Slovensko.

Otázka: Dobry deň chcela by som sa informovat na storno zájazdu kedy môžem stornovať zájazd letecky ktorý mám zaplatený a ochorie mi dieťa pred odletom aký typ ochorenia je u vás vážne ochorenie?

Odpoveď: Všetko je definované v poistných podmienkach poisťovne, obyčajne ide o vážne akútne ochorenie alebo úraz, ktoré utrpel poistený, jeho blízka osoba alebo spolucestujúci a ktoré si vyžiadali lekárom odporúčané pripútanie na lôžko alebo hospitalizáciu.

Otázka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či na základe cestovného poistenia mi bude vydaná aj nejaká karta, ktorou sa budem môcť v USA preukázať.

Odpoveď: Po uzavretí cestovného poistenia by ste mali dostať kartičku s číslom poistky, telefónnym číslom na asistenčnú službu a niekedy tam býva aj základný rozsah poistného krytia.

Otázka: Rád by som sa informoval o možnostiach poistenia pre potápanie s dýchacím prístrojom (s inštruktorom). Je toto zahrnuté v bežnom cestovnom poistení? Momentálne žijem na Kanárskych ostrovoch a plánujem sa potápať.

Odpoveď: S potápaním má väčšina poisťovní problém. Na https://online.poistenie.sk/cestovne-poistenie je možné si potápanie pripoistiť. Normálne uveďte svoj šport a kalkulačka by Vám to mala vypočítať. Pre istotu si ešte dobre pozrite príslušné všeobecné poistné podmienky.

Otázka: Dobrý deň, moja otázka sa týka Cestovného poistenia - zodpovenosť za škody. Pri prenajatí auta spoločnosť v prípade poškodenia auta požaduje zaplatenie určitej náhrady (v podstate ich spoluúčasti ich poistky). Vzťahuje sa aj na to cestovné poistenie?

Odpoveď: Cestovné poistenie Váš problém nerieši. Poistenie zodpovednosti za poškodenie požičaného vozidla by ste mali riešiť cez požičovňu. Tejto téme sa venuje náš článok - http://www.poistenie.sk/poistenie-pozicaneho-auta.


Platenie


Ako môžem zaplatiť poistné?

Platiť je možné nasledovnými spôsobmi:
- platobnou kartou: na našom portáli môžete využiť službu Cardpay od Tatra banky
- cez internet banking (platobné tlačidlá) nasledovných bánk: Tatra banka, VÚB banka, UniCredit Bank
- klasickým spôsobom(offline): poštová poukážka, prevodný príkaz a podobne

Upozorňujeme, že v závislosti od poisťovne, nie vždy sú dostupné všetky uvedené spôsoby platby.


Technické problémy


Nemôžem otvoriť PDF dokument, ktorý som dostal k poisteniu. Čo mám robiť?

Pre korektné otvorenie dokumentov je potrebné použiť prehlidač PDF dokumentov Adobe Reader aspoň vo verzií 9.0. Pri použití staršej verzie alebo inej aplikácie na prezeranie PDF, nemôžeme na 100% zaručiť správne zobrazenie. Adobre Reader je zadarmo stiahnuteľný na stránkach adobe.com, ak používate firemný počítač požiadajte Vášho správnu o inštaláciu resp. aktualizáciu.
Ak Vám aj napriek tomu nejde otvoriť dokument, prosím kontaktujte nás emailom alebo telefonicky.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk.
Viac informácii